חיים אליה - עורך דין תעבורה
עונש על נהיגה בשיכרות
עונש על נהיגה בשכרות - עו"ד חיים אליה

עונש על נהיגה בשיכרות

עונש על נהיגה בשיכרות ראשונה

עונש על נהיגה בשכרות - עו"ד חיים אליה
עונש על נהיגה בשכרות – עו”ד חיים אליה

נהיגה בשיכרות נחשבת לאחת מהעבירות החמורות בתחום של דיני תעבורה. עונש על נהיגה בשכרות, יכול לגרור עונשים כבדים, כאשר העונש המינימאלי בגין עבירה זאת, הוא פסילת הרישיון לתקופה של שנתיים, קנס כספי ומאסר על תנאי.חשוב לציין שבשנים האחרונות, נהיגה בגילופין, מהווה עבירה שכיחה וכחלק מכך, גם האכיפה החלה על עברות נהיגה בשיכרות הינה מוגברת. מכיוון שנהג אשר עבר בדיקת נשיפה ונמצא כי כמות האלכוהול בגופו הינה מעל הכמות המותרת, חשוף לאותו עונש על נהיגה בשיכרות  שהינו עונש כבד, אשר עלול לפגוע באיכות חייו למשך תקופת זמן ארוכה, חשוב שאותו נהג יפנה מהר ככל שיתאפשר לו לעורך דין תעבורה שהינו בעל ניסיון פרטני בתחום של נהיגה בשכרות.
נהיגה בשיכרות – הגדרת העבירה
ראשית, בכדי לדעת אם נהג אכן נוהג בשיכרות, מבוצעת לו בדיקת ינשוף, כאשר במידה ותוצאת הבדיקה מראה שכמות האלכוהול אשר נמצאת בדמו של הנהג עולה על 240 מק”ג הוא ייחשב כנוהג בשיכרות
ובמידה וכמות האלכוהול בגופו תעלה על 290 מק”ג, הוא גם יהיה חשוף לקבלת עונש על נהיגה בשיכרות.
חשוב לציין שכל נהג אשר נעצר בעקבות נהיגה בשיכרות, הינו בעל זכות להיוועץ עם עורך דין באופן מידי – וההמלצה היא כמובן לנצל את הזכות הזאת וליצור קשר עם עורך דין לענייני תעבורה כמה שיותר מהר. נהג אשר מסרב לבצע בדיקת נשיפה, יכול להעלות את החשד שהסיבה בגינה הוא סירב לבדיקה היא בגלל שהוא שיכור (תפקידו של השוטר הוא להסביר לו את המשמעות של סירוב ביצוע הבדיקה) – ולכן, גם במקרה כזה הוא יהיה חשוף לאותו עונש על נהיגה בשיכרות. חשוב לציין, שגם אדם אשר סירב לעבור בדיקת ינשוף, מומלץ עבורו
להיוועץ עם עורך דין, שיוכל לייעץ ולהדריך אותו איך להתנהל בשלבים הבאים.

האם יש סיכוי לצאת ללא עונש על נהיגה בשכרות?

התשובה לשאלה הזאת היא כן, ישנם מקרים בהם אנשים יצאו ללא עונש על נהיגה
בשכרות.
באופן כללי הכול תלוי בראיות העומדות כנגד הנאשם, כאשר נאשם אשר יהיה מיוצג על ידי עורך דין לענייני תעבורה המתמחה בתחום, יהיה כמובן, בעל סיכוי גבוה יותר לצאת ללא עונש או עם העונש המינימאלי. עורך דין יוכל לאתר פגמים שונים בראיות או באופן בו התבצע הליך הבדיקה אותו עבר הלקוח שלו, מה שיחייב לתת לו בסופו של דבר את העונש הקל ביותר – עונש קל יהיה פסילת רישיון לתקופה של 3 חודשים בלבד, שזהו העונש המינימאלי.
כאן, חשוב לציין שתפקידו של עורך הדין במקרה הזה הוא קריטי – אדם אשר מגיע ללא עורך דין למשפט, יוכל לצאת עם עונש של שלילת הרישיון לתקופה הארוכה משנתיים, קנס גבוה ולעיתים גם מאסר על תנאי. לעומת זאת, אדם אחר אשר מואשם בדיוק באותה העבירה של נהיגה בגילופין, אך נעזר בשירותיו של עורך דין מיומן לענייני תעבורה, יכול לצאת עם שלילת רישיון לתקופה של בין 3
חודשים ל-11 חודשים בלבד – כאמור, אם אותו עורך דין אכן הצליח למצוא פגמים בראיות או בפרוצדורה.
נהיגה בשיכרות היא עבירה הנתפסת כחמורה מאוד בעולם התעבורה, וכחלק מכך, גם העונשים הניתנים בגינה הינם חמורים.
מהסיבה הזאת, כל אדם אשר נתפס כשהוא נוהג שיכור, חשוב שלא יקל ראש בחומרת העבירה ויקפיד ליצור קשר במהירות האפשרית, עם עורך דין חיים אליה שהינו עו”ד מקצועי ובעל מוניטין בתחום התעבורה – כאשר מומלץ עבורו לפעול בהמשך הדרך, בהתאם להנחיותיו של עו”ד אליה.
הצלחות המשרד:
החלטה של חזרה מכתב אישום( כמוה כזיכוי ) בתיק שכרות 845 מק”ג לליטר אויר נשוף, אציין כי במקרה הנ”ל ובכמות כזו
הדרישה היא 24 חודשי פסילה בפועל ועבודות שירות לכל הפחות. אך, לאור מחדלי החקירה וכשליים בראיות וזאת לאחר מלחמת חורמה אותה ניהלה ההגנה, הבינה המאשימה כי הרשעה בתיק זה לא תיכון ורחוקה היא כמזרח ומערב. ולכן, בחרה לחזור מאישום התוצאה האופרטיבית היא ביטול האישום כלא היה השווה לזיכוי. חזרה-מאישום כמות של 845 מק”ג אויר נשוף.

פנו אלינו אנו כאן לעזרתכם, אצלנו ייעוץ ראשוני ללא עלות – עורך דין תעבורה | עו”ד תעבורה – חיים אליה 0524-42-42-21 משרד 077-530-9587 הרצליה פיתוח בית גראפ.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
USAIsraelUnknown