השילוב של נהיגה ואלכוהול הוא שילוב מסוכן ואפילו קטלני. אנו יודעים את מספר התאונות קיימות בארץ בשל נהיגה פרועה וחוסר תשומת לב לכביש או בגין נהיגה בשכרות. ולכן, יש לספק לצעירים אמצעים אשר באמצעותם, ניתן יהיה למנוע את הנהיגה בשכרות וכך נוצרה למעשה בדיקת ינשוף ביתית, בדיקת הינשוף הינה בדיקת אלכוהול, מה שמאפשר נשיפה ל-מכשיר הינשוף המודד את אחוז האלכוהול בדם, באמצעות שתי נשיפות.

בדיוק כמו במכשיר הינשוף המודד את ריכוז האלכוהול ב-אוויר נשוף. כך, ניתן יהיה לדעת אם האלכוהול מתחת לרמה המותרת על פי חוק. מכשיר לבדיקת אלכוהול מומלץ לרכישה, על מנת למנוע אי נעימות כדוגמת פסילת רישיון נהיגה.

על פי תיקון 72 תשס"ו {2005}  ועל פי תיקון מס' 88 תשס"ח {2008} הנוטל דגימת נשיפה, דגימת שתן או דגימת דם לפי הוראות סעיף 64 ב' בסעיף הנ"ל- להלן דגימה,ע"י  השוטר ירשום בתום נטילת הדגימה דין וחשבון בדבר מהלך הנטילה ויחתום. בכל הנוגע אל דין וחשבון כאמור בסעיף קטן {א} לבדיקת רמת אלכוהול בדם יכלול את הפרטים הבאים:

  • השם ופרטי הזהות של מי שממנו ניטלה הדגימה
  • נסיבות נטילת הדגימה ותוצאותיה במידה והן התבלו בעת הנטילה.
  • התאריך ,המקום והשעה שבה ניטלה הדגימה
  • דרגת השוטר שנטל את הדגימה
  • שמו ומספר הזהות של מי שנכח בעת נטילת הדגימה {במידה והיה נוכח}.

יש לציין, כי העתק ודין וחשבון, יימסרו מיד למי שממנו ניטלה דגימת הרוק. את כל זאת, ניתן יהיה למנוע באמצעות רכישה של בדיקת ינשוף ביתית, היות ועדיף לבצע בדיקת ינשוף עצמית, באמצעות המכשיר ינשוף שרכשתם, כאשר אתם יוצאים ממסיבה או פאב ואז להחליט אם אתם חוזרים עם חבר או משאירים את הרכב בחניה ונוסעים במונית חזרה.

עדיף לאבד את הרישיון נהיגה או לרכוש מכשיר בדיקת ינשוף ביתית?

נהג, אשר נתפס נוהג ברכב תחת שכרות, או סמים רישיון הנהיגה ייפסל לשנתיים ימים וכן, צפויים עונשים נלווים כגון מאסר על תנאי, עבודות שירות ומאסר בפועל. עבירה זו, היא אינה עבירת תעבורה בלבד, כי אם עבירה פלילית לכל דבר ועניין. בגלל שאלכוהול, הינו סוג של סם מסוכן הוא עשוי לגרום לתאונות דרכים קטלניות בשל הפגיעה ביכולות המוטוריות של הנהג שנוהג בגילופין. היום כבר ניתן לרכוש בדיקת ינשוף ביתית ולמנוע את כל ההתרחשויות שלבטח לא תהיינה נעימות ותוצאותיהן עוד יותר.

מהי כמות האלכוהול המותרת לנהג?

נהג שיכור על פי חוק, הוא מי שנוהג תחת השפעת אלכוהול כאשר רמת האלכוהול בגופו הינה 240 מיקרוגרם בליטר אוויר ינשוף, או 50 מיליגרם אלכוהול בכמות של 100 מיליליטר דם.

אם אתם הורים לנהגים צעירים,מומלץ לרכוש עבורם בדיקת ינשוף ביתית. ההפעלה של בדיקה ביתית זו הינה פשוטה, שכן כאשר תנשפו במכשיר, אור ירוק, יראה כי אתם כשירים לנהיגה, נורית כתומה, משמעותה יש להמתין לפני שנוהגים, נורית אדומה- אל תנהגו!. 

מוצר כמו בדיקת ינשוף ביתית, מומלץ ואת זה יאמר לכם כל עו"ד לתעבורה, אך אם עדיין לא הקדמתם תרופה למכה ונתפסתם בנהיגה בשכרות, מומלץ לפנות לעו"ד תעבורה המתמחה גם בסדר הדין הפלילי, כמו עו"ד חיים אליה, אשר עוסק שנים בתחום והוא בעל תואר ראשון ושני במשפטים. לעורך דין חיים אליה זכיות בתיקים שונים רבים ומורכבים.

לכל ייעוץ ע"י משרד עורכי דין חיים אליה ושות' צור קשר לנייד עורך דין תעבורה חיים אליה 0524424221 או משרד 077-530-9587 פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן