חקירת בוחן משטרה

חקירת בוחן משטרה

חקירת בוחן משטרה – מה זה ומה זה אומר?

תאונת דרכים היא תמיד אירוע לא נעים. תאונת דרכים בה היו נפגעים או נזק רב לרכוש יכולה להביא לכך שמשטרת התנועה תפתח בחקירה בנוגע לגורמי התאונה ומעורבות הנהגים בה. חקירת בוחן משטרה לאחר תאונת דרכים היא עניין מורכב ולא פשוט שבסופו אנחנו יכולים לעמוד בפני הגשה של כתב אישום נגדנו. חקירת בוחן משטרה נערכת הן בזירת התאונה סמוך למועד בו קרתה התאונה והן לאחר מכן על ידי בוחני תנועה מקצועיים ואנשי משטרה נוספים (כאשר יש למשל חשד שאחד הנהגים בתנועה נהג תחת השפעת אלכוהול לעיתים המשטרה תחפש תיעוד במצלמות אבטחה של הנהג שותה ולאחר מכן עולה על ההגה).

חקירת בוחן משטרה – איך עורך דין יסייע לנו בכך?

כאשר אנחנו נמצאים במצב בו חקירת בוחן משטרה בודקת את התפקוד שלנו כנהגים עלינו לפנות כמה שיותר מהר (אפילו מזירת התאונה עצמה) לעורך דין מומחה לענייני תעבורה. עלינו לקחת בחשבון שהחקירה יכולה לקחת תקופת זמן ממושכת ולכן חשוב מאוד לפנות לעורך דין שמתמצא בדיני התעבורה בארץ. עורך דין מומחה יוכל לייעץ לנו כיצד עלינו לענות לשאלות של חוקר המשטרה ומהם הזכויות שלנו כנחקרים כמו למשל הזכות לשמור על שתיקה או הזכות לייצוג של עורך דין בכל אחד מהתשאולים שלנו.

חקירת בוחן משטרה לאחר תאונת דרכים – מה המשמעות המשפטית של זה?

לאחר סיום החקירה המשטרה מעבירה את מסקנות החקירה לפרקליטות והיא זאת שתקבע האם יוגש נגדנו כתב אישום או לא. לאחר שיוגש נגדנו כתב אישום יהיה זה בית המשפט שיחליט האם נצא אשמים או זכאים. גם במקרה בו נצא אשמים בגזר הדין של בית המשפט נוכל לערער על ההחלטה ולהמשיך ולטעון למען החפות שלנו. חשוב שנהיה מודעים לכך שלאחר כל תאונת דרכים בה יש נפגעים או חס וחלילה הרוגים החקירה תתנהל והמסקנות שלה יוגשו.

חקירת בוחן משטרה – האם ניתן לערער על תוצאות החקירה?

החקירה שהתוצאות שלה הן תוצאות שניתן לערער עליה. ניתן לערער על חקירת בוחן משטרה במסגרת של שמוע הנערך בפרקליטות שלפיו יחליט הפרקליט האחראי על התיק האם יוגש נגדנו כתב אישום או לא. במקרה בו החקירה הראתה שחלק מהאשמה לתאונה היא בנו עלינו להיות מוכנים לרע מכל ושיוגש נגדנו כתב אישום. כאשר אנחנו פונים לעורך דין לענייני תעבורה חשוב שנהיה כנים מולו ונרגיש בנוח לומר לו גם אם התאונה אכן קרתה כתוצאה משיקול דעת מוטעה שלנו כנהגים. לעורך הדין יהיה קל יותר להגן עלינו בבית המשפט אם יהיו לפניות כל העבודות גם אם הן לא לטובתנו.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן