שיטת הניקוד החדשה 2019

שיטת הניקוד, היא הדרך למעקב אחר נהגים אשר מורשעים בעבירות תעבורה (נהיגה בשכרות, מהירות מופרזת, מעבר ברמזור אדום וכו…). לשיטה, קיימת עניין בנהגים המורשעים ולעיתים די רחוקות, השיטה מתרכזת בנהגים שביצעו עבירות תעבורה תכופות יותר. שיטת הניקוד מפורטת בסעיף 69 א' לפקודת התעבורה ובחלק ז' לתקנות התעבורה. יש לדעת כי היום, על פי שיטת הניקוד החדשה 2019, לצד כל עבירת תנועה קיימות נקודות לרעתו של הנהג. נהגים רבים מקבלים דוחות וממהרים לשלם או להודות בביצוע העבירה בביהמ"ש מבלי שיתייעצו תחילה עם עורך דין תעבורה.

יש לדעת כי תשלום הקנס, משמעותו- הודאה בעבירה המיוחסת לנהג שלא תמיד היא מוצדקת. יש לדעת, כי חוסר המודעות מצד הנהגים גורם לכך כי הנהגים אינם יודעים כי רישיון הנהיגה שלהם, נמצא בסכנה מידית, היות והנקודות שבצדן של העבירות, במיוחד לפי שיטת הניקוד החדשה 2019, עלולות לסכן את רישיון הנהיגה בהמשך. המחשבה היא מוטעית מהשורש, היות והנהגים מעוניינים להיפטר מהבעיה או שסיבה נוספת היא הרצון לחסוך כסף.

תשלום הקנס והניקוד שיצטבר לרעתכם- מהווים נזק בלתי הפיך בשיטת הניקוד החדשה 2019 

אם שילמתם את הקנס, לאחר 90 יום, הנזק יהיה בלתי הפיך, היות והפעלת שיטת הניקוד החדשה 2019, תגרום לכך, כי תצטרכו להתמודד עם אמצעי תיקון ופסילות של משרד הרישוי. לאחרונה, התקבל תיקון נוסף, אשר מחמיר עם נהגים אשר צברו 72 נקודות, כאשר נהגים אלה, רישיון הנהיגה שלהם ייפסל למשך 9 חודשים ורק לאחר שיעמדו בבדיקות הרפואיות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הם אף יידרשו לעבור מבחן מעשי ומבחן עיוני {תיאוריה וטסט מחדש}.

מתי נמחקות נקודות תעבורה ?

יש לדעת, כי רישום הנקודות תקף לשנתיים ולאחר תקופה זו, רישום הנקודות יימחק. במידה והנהג צבר פחות מ-12 נקודות. נהג שצבר בין 12-22 נקודות, יצטרך לעבור קורס לנהיגה מונעת ובסופו מבחן. אם הנהג עבר את המבחן הנקודות יימחקו. על פי שיטת הניקוד החדשה 2019, נהג אשר צבר 36 נקודות, רישיון הנהיגה שלו ייפסל באופן מידי, למשך 3 חודשים ובתום תקופת הפסילה, הוא אף יצטרך לעבור תיאוריה מחדש.

לפי סעיף 545{א'} רשות הרישוי תנהל על כל נהג באמצעות מאגר מידע ממוחשב {מרשם העבירות} ובהתאם למידע שהתקבל לפי סעיף 10 לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים התשמ"א-1981.

האשימו אתכם בעבירה שיש בה ניקוד וקנס ?- פנו מיד לעו"ד תעבורה

כפי שהסקתם, שיטת הניקוד החדשה 2019, מחמירה יותר עם נהגים מלבד העובדה, כי שיטת הניקוד היא שיטה מסובכת ומורכבת הדורשת הבנה מעמיקה של הכללים הקבועים בתקנות התעבורה. רק עו"ד תעבורה מומחה , יוכל להילחם עבורכם, לבטל או להוריד נקודות ואולי אף לגרום לכם להזדכות. יש לפנות אל עורך דין תעבורה מיומן כמו עו"ד חיים אליה, אשר עוסק שנים בתחום דיני התעבורה ובסדר הדין הפלילי {סד"פ}. לעו"ד אליה, תואר ראשון ושני במשפטים {LLB} והוא זכה בתיקים רבים ומורכבים בתחום התעבורה. עו"ד אליה כותב מאמרים משפטיים רבים ואף מופיע בתכניות טלוויזיה בנושא חוק ומשפט.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן