אור אדום

אור אדום

מה מסוכן כל כך בחציית צומת באור אדום? והאם זוהי עבירה חמורה וכיצד ניתן להתגונן מפני עבירה זו ?

כאשר עולים על הכביש ונוהגים חשוב לציית לכל חוקי התנועה. אחת הפעולות המסכנות חיים היא חצייה של צומת באור אדום. 

העבירה של חציית צומת כאשר הרמזור מופיע באדום היא עבירה חמורה מאוד כי היא יכולה לסכן באופן ממשי נהגים או הולכי הרגל אחרים הנמצאים בכביש ואף לגרום לתאונה קטלנית במקרה הרע או לתאונות דרכים קלות בהנחה ויש מספר כלי רכב.

מה קורה לנהגים שנתפסו חוצים צומת באור אדום והאם ניתן לשנות את סעיף האישום ?

נהגים אשר נתפסו חוצים צומת כאשר הרמזור הוא אדום צפויים לקבל עונש חמור מאוד. העונשים על חציית מצומת באור אדום נעים בין קבלת קנס כספי ונקודות שלילה, שלילת רישיון או פסילה מנהלית כמו גם התמודדות עם כתבי אישום חומרים בגין נהיגה ברשלנות ואפילו הריגה במידה והתוצאה של עבירה זאת הייתה פצועים או הרוגים.

כאשר ביצוע עבירה זו הוא חלק מביצוע עבירות תנועה סדרתיות אז העונש יהיה חמור יותר מאשר אם זוהי עבירה בודדת ואין היסטוריה קודמת של עבירות בגיליון האישי .

מה העונש על חציית צומת באור אדום?

חציית צומת כאשר הרמזור מורה על אור אדום יכולה להסתכם בעונשים חמורים מאוד כמו עונשים של השבתת הרכב שלנו, תשלום קנסות כספיים גבוהים מאוד, שלילת רישיון לתקופה ארוכה ומשמעותית ואפילו ביצוע עונשי מאסר בפועל במידה והתוצאה של העבירה הייתה אנשים שנפצעו או חס וחלילה נהרגו.

לרוב עבירה מסוג זה של חצייה צומת באור אדום לא תהיה עבירה בודדת ואליה יצטרפו עבירות נוספות כמו נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעה של סם אסור, נהיגה במהירות גבוה מהמותר ועוד עבירות אחרות.

אור אדום – למה יש לפנות לעורך דין תעבורה ?

חציית צומת באור שהוא איננו ירוק אלא אור אדום היא עבירה מסוכנת מאוד והעונש עליה יכול להיות מאוד חמור. עורך הדין יוכל לייעץ  מה  לעשות. יש מקרים בהם נתפס מבצעים את העבירה במצלמות של הרמזור ויש מקרים בהם נתפס מבצעים את העבירה על ידי שוטר תנועה. במקרה בו העבירה הביאה לכדי תאונת דרכים אז העונש  יהיה חמור בהרבה. כך לדוגמא אור אדום מומר לאור צהוב מהבהב ומסתיים בקנס ללא נקודות.

 

אור אדום במרתו לאור צהוב ע"מ להימנע מנקודות

משרד עורכי דין תעבורה חיים אליה פנוי לכל שאלה והתייעצות, אצלנו הייעוץ ללא עלות צרו קשר                  משרד 077-530-9587  או 0524-42-42-21 עו"ד חיים אליה.  

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן