הפקרה

הפקרה בעת תאונת פגע וברח וההשלכות המשפטיות של אקט זה

חוק העונשין רואה בחומרה רבה הפקרה של פצוע בעת תאונת פגע וברח. תאונת פגע וברח היא תאונת דרכים רגילה אלא בה היו מעורבים בתאונה עם כלי רכב אחר או עם הולך רגל ובמקום לעצור להחליף פרטים עם המעורבים האחרים בתאונה ולהגיש להם סיוע רפואי במידת הצורך – הפקירו את שטח התאונה ונעלמו מהזירה ואם גם בוצעה תאונה קטלנית והפקרה הרי שהו המדרג הכי גבוה בעבירות התעבורה.

מבין כל עברות התנועה והתעבורה עבירה זו או מעורבות בתאונת פגע וברח כנהג הפוגע – מהוות את העבירות הקשות והחומרות ביותר. ההשלכות המשפטיות של אקט זה (בין אם התאונה הייתה באשמה שלנו או לא) יכולות להיות עונש מאסר ממושך בפועל וגם קנסות כספיים גבוהים ושלילת רישיון נהיגה לתקופת זמן ממושכת (במקרים מסוימים גם למשך עשרות שנים).

הפקרה של פצועים בתאונה – כיצד לנהוג לאחר מכן מבחינה משפטית?

הפקרה של פצועים בתאונה מהווה עבירה חמורה מאוד. למשטרה יש דרכים רבות להגיע לנהגים שהפקירו פצועים בשטח ולא סייעו להם. חשוב להבהיר שהעבירה של הפקרה איננה מוגבלת אך ורק לתאונות דרכים אלא לעבירות אלימות נוספות. במידה והיינו מעורבים באירוע אלים או בקטטה והפקרנו בשטח פצועים (בין אם אנחנו פצענו אותם או מישהו אחר) אנחנו יכולים להיות מואשמים בעבירה של הפקרה ולרצות בשל כך זמן מאסר בפועל. במידה וביצענו עבירה של הפקרה עלינו להתייעץ בהקדם עם עורך דין מומחה שינחה אותנו כיצד עלינו לפעול מבחינה משפטית – במקרים רבים הוא יסייע לנו בהסגרה עצמית למשטרה אלא אם היתה לכך סיבה מוצדקת.

הפקרה של זירת תאונה – כיצד מתייחס לכך החוק?

מהווה עבירה קשה והחוק רואה אותה בחומרה רבה. גם כאשר אנחנו היינו אחראים לגרימה של תאונה חשוב שלא נעזוב את זירת האירוע ונגיש עזרה לפצועים על ידי מתן עזרה ראשונה או הזמנה של אמבולנס וכוחות חירום. גם במידה שהגורם לתאונה היה שימוש באלכוהול או בחומרים אסורים חשוב לא לנטוש את זירת האירוע ובכך להחמיר את המצב המשפטי שלנו. עורך דין מומחה יוכל לסייע להוכיח את החפות או להביא לכך שנקבל עונש מופחת – ולו רק בגלל לקיחת אחריות לתאונה.

הפקרה של פצועים בתאונה – מה הוא העונש הצפוי על כך?

הרי שעבירה זו מהווה עבירה ששקולה לעבירה של גרימת מוות ברשלנות ולעיתים גם לעבירה של הריגה. במידה והיינו מעורבים בתאונות דרכים חשוב לא להפקיר את הפצועים בה ולדאוג שהם יקבלו את הטיפול הרפואי שיכול להציל את החיים שלהם. העונש הצפוי על הפקרת פצועים בתאונת דרכים (או במצבים אחרים) יכול להגיע לכדי שנים רבות בבית הכלא והוא כולל רישום פלילי וגם תשלום קנסות גבוהים מבחינה כספית.

צור קשר, אנו כאן במטרה לעזור, משרדינו נותן ייעוץ משפטי ראשוני – ללא עלות.

עורך דין תעבורה | עו”ד תעבורה חיים אליה 0524-42-42-21 משרד 077-530-9587

אל תהסס ותתקשר לנייד גם במקרים דחופים 24/7.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן