עבירת נהיגה בשכרות פעם ראשונה?

עבירת הנהיגה בשכרות נחשבת לאחת מהעבירות החמורות בתחום של דיני תעבורה. העונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה, עלול להיות כבד ומיותר לציין כי העונש המינימלי בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול, הוא פסילת הרישיון לתקופה של שנתיים, קנס כספי ומאסר על תנאי. ועוד המקסימלי שיכול להגיע עד למאסר ממושך זאת בהתאם לנסיבות המקרה.

ולמה? מכיוון שנהג אשר עבר בדיקת נשיפה ונמצא כי כמות האלכוהול בגופו עולה על הכמות המותרת, מסכן את ציבור הנהגים ואת הולכי הרגל ולכן, חשוף לעונש כבד, אשר עלול לפגוע באיכות חייו למשך תקופת זמן ארוכה, חשוב שאותו נהג יפנה מהר ככל שיתאפשר לו לעורך דין תעבורה שהינו בעל ניסיון פרטני בתחום של נהיגה בשכרות כדי להקטין את הסיכוי לפסילת רישיון נהיגה .

https://www.youtube.com/watch?v=tWTNoIjvAHY&feature=youtu.be
עו"ד תעבורה חיים אליה מסביר כיצד יש לנהוג בנהיגה בשכרות פעם ראשונה

חשוב לדעת שבשנים האחרונות בתי המשפט מחמירים עם עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה (נהיגה בגילופין), עצם המעשה מהווה עבירה שכיחה וכחלק מכך, גם האכיפה ובוודאי גם העונש החל על עבירות נהיגה בשכרות בכלל, ובפרט עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה כמוה כענישה מוגברת במיוחד ל-נהג חדש.

נהיגה בשכרות – הגדרת העבירה

אז מה זה בעצם נהיגה בשכרות?

אז מה זה בעצם נהיגה בשכרות?

נהיגה בשכרות היא נהיגה בהשפעת אלכוהול. ראשית, בכדי לדעת אם נהג אכן נוהג תחת השפעה של משקה אלכוהולי, מבוצעת לו בדיקת ינשוף, כאשר במידה ותוצאת הבדיקה מראה שכמות האלכוהול אשר נמצאת בדמו של הנהג עולה על 240 מק"ג הוא ייחשב כנוהג בשכרות ובמידה וכמות האלכוהול בגופו תעלה על 290 מק"ג, הוא גם יהיה חשוף לקבלת עונש על נהיגה בשכרות. למעבר למינוח מקצועי לפי ויקפדיה לחץ כאן

הקלות בעונש לנכה או לנהג חדש כך שיקבלו עונש מקל?

כיום חלה החמרה בעונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה במיוחד גם לנהג ותיק וגם לנהג חדש ואפילו לנהג עם תו נכה כך שהחוק אינו מבחין בין נכה או לא נכה לעניין העונש על נהיגה בשכרות ראשונה.

חשוב לציין שכל נהג אשר נעצר בעקבות נהיגה תחת השפעת אלכוהול, הינו בעל זכות להיוועץ עם עורך דין באופן מידי – וההמלצה היא כמובן לנצל את הזכות הזאת וליצור קשר עם עורך דין לענייני תעבורה כמה שיותר מהר כדי לקבל חוות דעת מעורך דין מוסמך. נהג אשר מסרב לבצע בדיקת נשיפה, יכול להעלות את החשד שהסיבה בגינה הוא סירב לבדיקה היא בגלל שהוא שיכור (תפקידו של השוטר הוא להסביר לו את המשמעות של סירוב ביצוע הבדיקה) – ולכן, גם במקרה כזה הוא יהיה חשוף לאותו עונש על נהיגה בשכרות. חשוב לציין, שגם אדם אשר סירב לעבור בדיקת ינשוף, מומלץ עבורו להיוועץ עם עורך דין, שיוכל לייעץ ולהדריך אותו איך להתנהל בשלבים הבאים.

מה הסיכוי לא לקבל עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה?

התשובה לשאלה הזאת היא כן, ישנם מקרים בהם אנשים יצאו ללא עונש על נהיגה בשכרות ראשונה.
באופן כללי הכול תלוי בראיות העומדות כנגד הנאשם, כאשר נאשם אשר יהיה מיוצג על ידי עורך דין לענייני תעבורה המתמחה בתחום, יהיה כמובן, בעל סיכוי גבוה יותר לצאת ללא עונש או עם העונש המינימאלי.

אסור לכם לוותר על עורך דין מומחה לנהיגה בשכרות!!

ייעוץ משפטי של עורך דין יוכל לאתר פגמים שונים בראיות או באופן בו התבצע הליך הבדיקה אותו עבר הלקוח שלו, מה שיחייב לתת לו בסופו של דבר את העונש הקל ביותר – עונש קל יהיה פסילת רישיון לתקופה של 3 חודשים בלבד, שזהו העונש המינימאלי.

 עונש על נהיגה בשכרות ראשונה
נהיגה בשכרות פעם ראשונה

כאן, חשוב לציין שתפקידו של עורך הדין במקרה הזה הוא קריטי – אדם אשר מגיע ללא עורך דין למשפט, יוכל לצאת עם עונש של שלילת הרישיון לתקופה הארוכה משנתיים, קנס גבוה ולעיתים גם מאסר על תנאי.

לעומת זאת, אדם אחר אשר מואשם בדיוק באותה העבירה של נהיגה בגילופין, אך נעזר בשירותיו של עורך דין מיומן לענייני תעבורה, יכול לצאת עם שלילת רישיון לתקופה של בין 3
חודשים ל-11 חודשים בלבד!! כאמור, אם אותו עורך דין אכן הצליח למצוא פגמים בראיות או בפרוצדורה.

נהיגה בשכרות בפעם ראשונה לוודאי נהיגה בשכרות מספר פעמים, היא עבירה
הנתפסת כחמורה מאוד בעולם התעבורה, וכחלק מכך, גם העונשים הניתנים בגינה חמורים.

מהסיבה הזאת, כל אדם אשר נתפס כשהוא נוהג שיכור, חשוב שלא יקל ראש בחומרת העבירה ויקפיד ליצ קשר במהירות האפשרית לייעוץ משפטי, עם עורך דין חיים אליה שהינו עו"ד מקצועי ובעל מוניטין בתחום התעבורה – כאשר מומלץ עבורו לפעול בהמשך הדרך, בהתאם להנחיותיו של עו"ד אליה.

הצלחות המשרד בתיקי נהיגה בשכרות

זיכוי מנהיגה בשכרות 340 מיקרוגרם בפעם שנייה? מה לגבי כמות של 845!!
החלטה של ביטול כתב האישום (כמוה כזיכוי) או הסדר טיעון בתיק שכרות 845 מק"ג לליטר אויר נשוף, אציין כי במקרה הנ"ל ובכמות כזו הדרישה היא 24 חודשי פסילה בפועל ועבודות שירות לכל הפחות.

אך, לאור מחדלי החקירה וכשלים בראיות וזאת לאחר מלחמת חורמה אותה ניהלה ההגנה, הבינה המאשימה כי הרשעה בתיק זה לא תיכון ורחוקה היא כמזרח ומערב, . ולכן, בחרה לחזור מאישום התוצאה האופרטיבית היא ביטול האישום כלא היה השווה לזיכוי. חזרה-מאישום כמות של 845 מק"ג אויר נשוף.

נהג צעיר או חדש?

חשוב גם לדעת שיש משמעות לגיל הנהג וותק הנהג, והבדלים בענישה בין נהג צעיר ו/או חדש לנהג "רגיל". זאת בעיקר בגלל שהסטטיסטיקות מראות שלנהגים צעירים , נהגים חדשים, ובעיקר לנהגים שהם גם וגם, יש סיכוי גדול יותר להיות מעורבים בתאונות דרכים. נהג חדש שהורשע באחת מהעבירות המצוינות בתוספת השלישית לפקודת התעבורה (למשל אם לא ציית לרמזור או לא נתן זכות קדימה) רישיונו יישלל ויחויב לעבור שוב בחינה עיונית (תאוריה חדשה). ואם ביצע עבירה כזו ובית המשפט פסל אותו מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של שלושה חודשים או יותר, יחויב בבחינה עיונית ובבחינה מעשית (תאוריה וטסט מחדש). ככה שבמקרים שבהם מדובר בנהג חדש או צעיר חשוב עד כמה וכמה ליצור קשר במהירות האפשרית לקבלת ייעוץ משפטי.

פנו אלינו אנו כאן לעזרתכם

מרחב הפעילות שלנו מתפרש כמעט על כל בתי המשפט לתעבורה בארץ. ואנחנו עבודים מול שירות בתי הסוהר ומול הרשויות : משרד הרישוי, משרד התחבורה. הייעוץ שלנו ניתן במקצועיות הנגזרת מהוותק של שנות עבודה הרבות. עו"ד תעבורה חיים אליה נחשב למוביל בתחום התעבורה, ומופיע בבתי משפט בכל רחבי הארץ מול נציגי התביעה המשטרתית והפרקליטות. אצלנו תקבלו מענה מיידי ומקצועי המלווה בשירות לקוחות איכות הכולל ייעוץ ראשוני ללא עלות –

עורך דין תעבורה | עו"ד תעבורה – חיים אליה 0524-42-42-21 משרד 077-530-9587 הרצליה פיתוח בית גראפ.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן