נהיגה בשכרות פעם ראשונה

עונש על נהיגה בשכרות ראשונה
נהיגה בשכרות פעם ראשונה-1

נהיגה בשכרות נחשבת לאחת מהעבירות החמורות בתחום של דיני תעבורה. עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה, עלול להיות כבד, מיותר לציין כי העונש המינימאלי בגין עבירה זאת, הוא פסילת הרישיון לתקופה של שנתיים, קנס כספי ומאסר על תנאי.

חשוב לציין שבשנים האחרונות, עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה (נהיגה בגילופין), עצם המעשה מהווה עבירה שכיחה וכחלק מכך, גם האכיפה ובוודאי גם העונש החל על עבירות נהיגה בשכרות בכלל, ובפרט עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה כמוה כענישה מוגברת במיוחד ל-נהג חדש.

ולמה? מכיוון שנהג אשר עבר בדיקת נשיפה ונמצא כי כמות האלכוהול בגופו עולה על הכמות המותרת, מסכן את ציבור הנהגים ואת הולכי הרגל ולכן, חשוף לעונש כבד, אשר עלול לפגוע באיכות חייו למשך תקופת זמן ארוכה, חשוב שאותו נהג יפנה מהר ככל שיתאפשר לו לעורך דין תעבורה שהינו בעל ניסיון פרטני בתחום של נהיגה בשכרות.

נהיגה בשכרות – הגדרת העבירה
ראשית, בכדי לדעת אם נהג אכן נוהג בשכרות, מבוצעת לו בדיקת ינשוף, כאשר במידה ותוצאת הבדיקה מראה שכמות האלכוהול אשר נמצאת בדמו של הנהג עולה על 240 מק"ג הוא ייחשב כנוהג בשכרות ובמידה וכמות האלכוהול בגופו תעלה על 290 מק"ג, הוא גם יהיה חשוף לקבלת עונש על נהיגה בשכרות.

יש עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה לנכה או לנהג חדש כך שבעקרו קל יותר?

כיום חלה החמרה בעונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה במיוחד גם לנהג ותיק וגם לנהג חדש ואפילו לנהג עם תו נכה כך שהחוק אינו מבחין בין נכה או לא נכה לעניין העונש על נהיגה בשכרות ראשונה.

חשוב לציין שכל נהג אשר נעצר בעקבות נהיגה בשכרות, הינו בעל זכות להיוועץ עם עורך דין באופן מידי – וההמלצה היא כמובן לנצל את הזכות הזאת וליצור קשר עם עורך דין לענייני תעבורה כמה שיותר מהר. נהג אשר מסרב לבצע בדיקת נשיפה, יכול להעלות את החשד שהסיבה בגינה הוא סירב לבדיקה היא בגלל שהוא שיכור (תפקידו של השוטר הוא להסביר לו את המשמעות של סירוב ביצוע הבדיקה) – ולכן, גם במקרה כזה הוא יהיה חשוף לאותו עונש על נהיגה בשכרות. חשוב לציין, שגם אדם אשר סירב לעבור בדיקת ינשוף, מומלץ עבורו להיוועץ עם עורך דין, שיוכל לייעץ ולהדריך אותו איך להתנהל בשלבים הבאים.

האם יש סיכוי לא לקבל עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה?

 עונש על נהיגה בשכרות ראשונה
נהיגה בשכרות פעם ראשונה

התשובה לשאלה הזאת היא כן, ישנם מקרים בהם אנשים יצאו ללא עונש על נהיגה בשכרות ראשונה.
באופן כללי הכול תלוי בראיות העומדות כנגד הנאשם, כאשר נאשם אשר יהיה מיוצג על ידי עורך דין לענייני תעבורה המתמחה בתחום, יהיה כמובן, בעל סיכוי גבוה יותר לצאת ללא עונש או עם העונש המינימאלי. עורך דין יוכל לאתר פגמים שונים בראיות או באופן בו התבצע הליך הבדיקה אותו עבר הלקוח שלו, מה שיחייב לתת לו בסופו של דבר את העונש הקל ביותר – עונש קל יהיה פסילת רישיון לתקופה של 3 חודשים בלבד, שזהו העונש המינימאלי.

כאן, חשוב לציין שתפקידו של עורך הדין במקרה הזה הוא קריטי – אדם אשר מגיע ללא עורך דין למשפט, יוכל לצאת עם עונש של שלילת הרישיון לתקופה הארוכה משנתיים, קנס גבוה ולעיתים גם מאסר על תנאי. לעומת זאת, אדם אחר אשר מואשם בדיוק באותה העבירה של נהיגה בגילופין, אך נעזר בשירותיו של עורך דין מיומן לענייני תעבורה, יכול לצאת עם שלילת רישיון לתקופה של בין 3
חודשים ל-11 חודשים בלבד – כאמור, אם אותו עורך דין אכן הצליח למצוא פגמים בראיות או בפרוצדורה.

נהיגה בשכרות בפעם ראשונה לוודאי נהיגה בשכרות מספר פעמים, היא עבירה הנתפסת כחמורה מאוד בעולם התעבורה, וכחלק מכך, גם העונשים הניתנים בגינה הינם חמורים.
מהסיבה הזאת, כל אדם אשר נתפס כשהוא נוהג שיכור, חשוב שלא יקל ראש בחומרת העבירה ויקפיד ליצור קשר במהירות האפשרית, עם עורך דין חיים אליה שהינו עו"ד מקצועי ובעל מוניטין בתחום התעבורה – כאשר מומלץ עבורו לפעול בהמשך הדרך, בהתאם להנחיותיו של עו"ד אליה.

הצלחות המשרד:
החלטה של חזרה מכתב אישום( כמוה כזיכוי ) בתיק שכרות 845 מק"ג לליטר אויר נשוף, אציין כי במקרה הנ"ל ובכמות כזו
הדרישה היא 24 חודשי פסילה בפועל ועבודות שירות לכל הפחות. אך, לאור מחדלי החקירה וכשליים בראיות וזאת לאחר מלחמת חורמה אותה ניהלה ההגנה, הבינה המאשימה כי הרשעה בתיק זה לא תיכון ורחוקה היא כמזרח ומערב. ולכן, בחרה לחזור מאישום התוצאה האופרטיבית היא ביטול האישום כלא היה השווה לזיכוי. חזרה-מאישום כמות של 845 מק"ג אויר נשוף.

פנו אלינו אנו כאן לעזרתכם, אצלנו ייעוץ ראשוני ללא עלות – עורך דין תעבורה | עו"ד תעבורה – חיים אליה 0524-42-42-21 משרד 077-530-9587 הרצליה פיתוח בית גראפ.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
Powered by
דילוג לתוכן