נהיגה בשכרות נחשבת לאחת מהעבירות החמורות בתחום של דיני תעבורה. עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה, עלול להיות כבד, מיותר לציין כי העונש המינימאלי בגין עבירה זאת, הוא פסילת הרישיון לתקופה של שנתיים, קנס כספי ומאסר על תנאי.

עו"ד תעבורה חיים אליה מסביר כיתב יש לנהוג בנהיגה בשכרות פעם ראשונה

חשוב לציין שבשנים האחרונות, עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה (נהיגה בגילופין), עצם המעשה מהווה עבירה שכיחה וכחלק מכך, גם האכיפה ובוודאי גם העונש החל על עבירות נהיגה בשכרות בכלל, ובפרט עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה כמוה כענישה מוגברת במיוחד ל-נהג חדש.

ולמה? מכיוון שנהג אשר עבר בדיקת נשיפה ונמצא כי כמות האלכוהול בגופו עולה על הכמות המותרת, מסכן את ציבור הנהגים ואת הולכי הרגל ולכן, חשוף לעונש כבד, אשר עלול לפגוע באיכות חייו למשך תקופת זמן ארוכה, חשוב שאותו נהג יפנה מהר ככל שיתאפשר לו לעורך דין תעבורה שהינו בעל ניסיון פרטני בתחום של נהיגה בשכרות.

נהיגה בשכרות – הגדרת העבירה

אז מה זה בעצם נהיגה בשכרות מינוח מקצועי לפי ויקיפדיה

אז מה זה בעצם נהיגה בשכרות?

נהיגה בשכרות היא נהיגה בהשפעת אלכוהולאז מה זה בעצם נהיגה בשכרות?

ראשית, בכדי לדעת אם נהג אכן נוהג תחת השפעה של משקה אלכוהולי, מבוצעת לו בדיקת ינשוף, כאשר במידה ותוצאת הבדיקה מראה שכמות האלכוהול אשר נמצאת בדמו של הנהג עולה על 240 מק"ג הוא ייחשב כנוהג בשכרות ובמידה וכמות האלכוהול בגופו תעלה על 290 מק"ג, הוא גם יהיה חשוף לקבלת עונש על נהיגה בשכרות. למעבר למינוח מקצועי לפי ויקפדיה לחץ כאן

הקלות בעונש לנכה או לנהג חדש כך שיקבלו עונש מקל?

כיום חלה החמרה בעונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה במיוחד גם לנהג ותיק וגם לנהג חדש ואפילו לנהג עם תו נכה כך שהחוק אינו מבחין בין נכה או לא נכה לעניין העונש על נהיגה בשכרות ראשונה.

חשוב לציין שכל נהג אשר נעצר בעקבות נהיגה תחת השפעת כלאוהל, הינו בעל זכות להיוועץ עם עורך דין באופן מידי – וההמלצה היא כמובן לנצל את הזכות הזאת וליצור קשר עם עורך דין לענייני תעבורה כמה שיותר מהר. נהג אשר מסרב לבצע בדיקת נשיפה, יכול להעלות את החשד שהסיבה בגינה הוא סירב לבדיקה היא בגלל שהוא שיכור (תפקידו של השוטר הוא להסביר לו את המשמעות של סירוב ביצוע הבדיקה) – ולכן, גם במקרה כזה הוא יהיה חשוף לאותו עונש על נהיגה בשכרות. חשוב לציין, שגם אדם אשר סירב לעבור בדיקת ינשוף, מומלץ עבורו להיוועץ עם עורך דין, שיוכל לייעץ ולהדריך אותו איך להתנהל בשלבים הבאים.

מה הסיכוי לא לקבל עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה?

התשובה לשאלה הזאת היא כן, ישנם מקרים בהם אנשים יצאו ללא עונש על נהיגה בשכרות ראשונה.
באופן כללי הכול תלוי בראיות העומדות כנגד הנאשם, כאשר נאשם אשר יהיה מיוצג על ידי עורך דין לענייני תעבורה המתמחה בתחום, יהיה כמובן, בעל סיכוי גבוה יותר לצאת ללא עונש או עם העונש המינימאלי.

אסור לכם לוותר על עורך דין מומחה לנהיגה בשכרות!!

עורך דין יוכל לאתר פגמים שונים בראיות או באופן בו התבצע הליך הבדיקה אותו עבר הלקוח שלו, מה שיחייב לתת לו בסופו של דבר את העונש הקל ביותר – עונש קל יהיה פסילת רישיון לתקופה של 3 חודשים בלבד, שזהו העונש המינימאלי.

 עונש על נהיגה בשכרות ראשונה
נהיגה בשכרות פעם ראשונה

כאן, חשוב לציין שתפקידו של עורך הדין במקרה הזה הוא קריטי – אדם אשר מגיע ללא עורך דין למשפט, יוכל לצאת עם עונש של
שלילת הרישיון לתקופה הארוכה משנתיים,
קנס גבוה ולעיתים גם מאסר על תנאי.

לעומת זאת, אדם אחר אשר מואשם בדיוק באותה העבירה של נהיגה בגילופין, אך נעזר בשירותיו של עורך דין מיומן לענייני תעבורה, יכול לצאת עם שלילת רישיון לתקופה של בין 3
חודשים ל-11 חודשים בלבד!!
– כאמור, אם אותו עורך דין אכן הצליח למצוא פגמים בראיות או בפרוצדורה.

נהיגה בשכרות בפעם ראשונה לוודאי נהיגה בשכרות מספר פעמים, היא עבירה
הנתפסת כחמורה מאוד בעולם התעבורה, וכחלק מכך, גם העונשים הניתנים
בגינה הינם חמורים.

מהסיבה הזאת, כל אדם אשר נתפס כשהוא נוהג שיכור, חשוב שלא יקל ראש בחומרת העבירה ויקפיד ליצור קשר במהירות האפשרית, עם עורך דין חיים אליה שהינו עו"ד מקצועי ובעל מוניטין בתחום התעבורה – כאשר מומלץ עבורו לפעול בהמשך הדרך, בהתאם להנחיותיו של עו"ד אליה.

הצלחות המשרד בתיקי נהיגה בשכרות

זיכוי מנהיגה בשכרות 340 מיקרוגרם בפעם שנייה? מה לגבי כמות של 845!!
החלטה של חזרה מכתב אישום( כמוה כזיכוי ) בתיק שכרות 845 מק"ג לליטר אויר נשוף, אציין כי במקרה
הנ"ל ובכמות כזו הדרישה היא 24 חודשי פסילה בפועל ועבודות שירות לכל הפחות.

אך, לאור מחדלי החקירה וכשליים בראיות וזאת לאחר מלחמת חורמה אותה ניהלה ההגנה, הבינה המאשימה כי הרשעה בתיק זה לא תיכון ורחוקה היא כמזרח ומערב.


ולכן, בחרה לחזור מאישום התוצאה האופרטיבית היא ביטול האישום כלא היה השווה לזיכוי. חזרה-מאישום כמות של 845 מק"ג אויר נשוף.

פנו אלינו אנו כאן לעזרתכם

אצלנו ייעוץ ראשוני ללא עלות – עורך דין תעבורה | עו"ד תעבורה – חיים אליה 0524-42-42-21 משרד 077-530-9587 הרצליה פיתוח בית גראפ.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
Powered by
דילוג לתוכן