נהיגה מונעת

נהיגה מונעת

קורס נהיגה מונעת ומניעה של שלילת רישיון

נסביר מהי נהיגה מונעת – כאשר אנחנו מבצעים עבירות תנועה אנחנו צוברים נקודות שנרשמות בתיק האישי שלנו כנהגים. במידה ובהס"כ העבירות שלנו עולה על סך הניקוד המותר אנחנו צריכים להתמודד ברוב המקרים עם שתי ברירות:

שלילת הרישיון לצד תשלום קנס כספי כבד או השתתפות במסגרת של קורס נהיגה מונעת מטעם משרד התחבורה. במקרים בהם עבר הנהג עבירת תנועה חריגה בחומרה  כמו אי עצירה בתמרור עצור או עקיפה בפס לבן רצוף או נהיגה ב-מהירות מופרזת יקבל  דוח משוטר תנועה שהיה עד לאירוע היכול להחליט לקנוס בקנס כספי ובנקודות וגם להתנות אי שלילת רישיון בהשתתפות חד פעמית או תקופתית במסגרת קורס זה.

מה קורס נהיגה מונעת כולל?

קורס זה נועד ללמד נהגים אסטרטגיות וכלים שיעזרו להם לנהוג טוב יותר ויעזרו להם להימנע מ-תאונת דרכים.

רוב תאונות הדרכים בארץ מתרחשות בגלל גורם האנושי בדגש על נהגים שדעתם מוסחת מהכביש בעת הנהיגה בגלל סיבות שונות (לרוב דיבור או בטלפון הסלולרי או גלישה בטלפון החכם). מטרתו של  קורס זה היא לחדד את המודעות לאחריות בכביש ואת ההכרה עם חוקי התנועה כך  שיקפידו לציית להם.

מי חייב על פי חוק לעבור קורס נהיגה מונעת?

על פי חוק כל נהג שיש לו רישיון מעל ל-5 שנים חייב לעבור קורס ריענון נהיגה. התכנים של קורס ריענון נהיגה דומים מאוד ומזכרים את התכנים של קורס נהיגה מונעת. נהגים שחייבים לעבור קורס נהיגה מונעת הם נהגים שביצעו מספר עבירות תנועה וצברו סך נקודות שעל פיו חייבים לפי חוק לעבור את הקורס. בית המשפט לענייני תעבורה יכול אף בגזרי דין לחייב כחלק מהעונש של נהגים שביצעו עבירות תנועה לעבור קורס נהיגה מונעת. התכנים של הקורס לא מאוד מורכבים או מסובכים והם מותאמים לכל מי שיש לו רישיון ויודע לנהוג.

למה חשוב לעבור אותו? ומה המשמעות של כישלון בו?

מבחינה חוקית חשוב מאוד לעבור קורס זה. אם בית המשפט, משרד התחבורה או המשטרה זימנו את הנהג לעבור קורס זה ולא עשה כן, משמעות הדבר היא שרישיון הנהיגה שלנו יישלל.

במקרה בו נכשל משתתף הקורס  בלימודים יוכל לקבל הזדמנות נוספת לעבור את הקורס אך אם ניכשל גם בה רוב הסיכויים שרישיון הנהיגה שלנו יישלל.

בסופו של הקורס מתקיים מבחן בו משתתפי הקורס נבחנים על החומר שנלמד בקורס – שהוא בדרך כלל סקירה של חוקי התעבורה בארץ. סיבה נוספת שבגללה חשוב לעבור קורס נהיגה מונעת היא שלאחר הקורס הביטחון שלנו כנהגים משתפר ואנחנו יכולים להרגיש בטוחים שאנחנו נוהגים לפי חוקי התנועה.

צור קשר, אנו כאן במטרה לעזור, משרדנו נותן ייעוץ משפטי ראשוני – ללא עלות.

עורך דין תעבורה | עו”ד תעבורה חיים אליה 0524-42-42-21 משרד 077-530-9587

אל תהסס ותתקשר לנייד גם במקרים דחופים 24/7.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן