עו"ד תעבורה – מדוע צריך ?

עו"ד תעבורה
עו"ד תעבורה

למה חובה לקחת ייצוג של עו"ד תעבורה? ולא ללכת לבד לבית המשפט להישפט ? מה יתרון בייצוג ביחס לתאונת דרכים ? כל השאלות הללו ואחרות נענה במאמר זה כמידע הכרחי לנהג.

ישנן סיבות רבות בגינן נאשמים מקבלים זימונים לקצין משטרה או לבית משפט לתעבורה.
באופן עקרוני לא משנה מהי הסיבה, ההמלצה עבור אותו אדם אשר קיבל זימון שכזה, ליצור קשר עם עו"ד תעבורה במרכז או במקום מגוריו או במקום בו נעברה העבירה.

נאשם אשר נתפס נוהג בעבירה כל שהיא, נניח עבירה של סטייה מנתיב נסיעה או החזקת הנייד ביד או נהיגה בשכרות  כנגדו מוגש כתב אישום מה שבלשון העם נקרא דו"ח לפעמים דו"ח זה ניתן לשלם ואז רואים את הנאשם שמופיע בדו"ח או בכתב האישום כמי שמודה בעובדות הרשומות בכתב האישום או בדו"ח ולוקח על עצמו את האשמה באמצעות תשלום.

העבירות הללו נקראות "ברירת קנס". כלומר, יש לך אפשרות לשלם או להישפט. אולם יש עבירות הנקראות "ברירת משפט" במקרה בו שוטר הזמין את הנדון למשפט ואין לו אפשרות לשלם עבור העבירה.

מדוע לא כדאי לייצג את עצמכם ללא עו"ד תעבורה?

פנייה לקבלת שירותים של עורך דין לענייני תעבורה מהווה כצעד חשוב אשר באפשרותו להביא לזיכוי או להקלה משמעותית בעונש – כמובן, שאם לדוגמה אתם תרים אחר עו"ד תעבורה בתל אביב או עורך דין דיני תעבורה בכל עיר אחרת, חשוב שתנסו לאתר עורך דין תעבורה מומלץ ובעל מוניטין בתחום התעבורה.

עכשיו תארו לכם את המצב הבא: שוטר אשר נתן דוח ביד לנהג נניח עבירה של סטייה מנתיב לעבירה זו יש 8 נקודות חובה של משרד הרישוי,כעת הנהג עומד על 28 נקודות של משרד הרישוי, הנהג סר לדואר שילם את הדוח אחרי חודש הגיע אליו מכתב ממשרד הרישוי וביקש מהנהג שיגיע למשרד הרישוי עם רישיונו ויפקיד לתקופה של לפחות 3 חודשים.

הנהג הפסיד ימי עבודה כאשר 3 חודשים מתנייד שלא באמצעות רישיון הנהיגה שלו, במקרה הרע ובמקרה הטוב מאחר לעבודה. מספר ימים לאחר מכן הגיע הנהג לעורך דין האחרון הסביר כי אילו היה מייצג ע"י היה יכול לדחות את ההרשעה בתיק עד לאחר סיום פסילות של משרד הרישוי ואז להודות  לחילופין לתקן את הדו"ח לעבירה קלה יותר ללא נקודות וללא פסילה של משרד הרישוי. (ראה כמה נקודות זה שלילה)

דוגמא משמעותית נוספת, עכשיו תארו לכם מצב בו הנהג פגע בהולך רגל או ברכב אחר בו יש נפגעים והנהג עוכב לחקירת בוחן יצוין כי כבר בשלב זה ניתן להבין כי כל מה שאמר הנהג בחקירת בוחן יכול לשמש כנגדו ויכול גם לזכותו והכול תלוי בחקירה עצמה מה יאמר לשוטרים או לבוחני תנועה. במילים אחרות החקירה חשובה מכעין כמוה, כיון שבחקירה הנהג יכול לבנות או לתפור לו לעצמו תיק, שאח"כ יהיה קשה להשתחרר ממנו. (אדגיש כי נכון ללשכה המרכזית לתאונות דרכים היום עומד הממוצע על 400 תאונות דרכים בשנה) כך שבתי המשפט נלחמים מלחמת חורמה בתאונות דרכים במטרה להנמיך את המספר עד מאד. ולכן, היום גם על מהירות שהיא מופרזת מעל 41 קמ"ש בכביש עירוני מבקשים להחרים את הרישיון ל-30 ימים. מה שכלל לא נעשב בעבר.

מה הם תפקידיו של עו"ד תעבורה ?

אז כמו שהראינו לעיל תפקידו מהותי וחשוב של עו"ד עתה נבחן את תפקידיו – בראש וראשונה לייעץ ללקוחותיו ולהכין אותם לעומק, לקראת חקירה במשטרה היכולה להיות חקירה באזהרה באמצעות בוחן או שוטר, חקירה באזהרה היא חקירה שבמידה ולא תאמר את האמת עלול בית המשפט להרשיע או ליתן קנס או שניהם  גם יחד וכל מה שתאמר בחקירה היא חקירה שיש לה משקל מאד משמעותי ככה גם הזכות לשמור על זכות השתיקה בחקירה במשטרה. עוד בין יתר תפקידיו, ייצוג בהליכי פסילת רישיון עד לתום ההליכים, ייצוג חשודים בתאונות עם נפגעים, ייצוג נאשמים בנהיגה בשכרות / במקרה של סירוב לבדיקה, נהיגה במהירות מופרזת, (ראה כיצד לבטל דוח מהירות מופרזת ) שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה, ייצוג לקוחות בהתנהלות מול משרד הרישוי, קבלת דוחות חניה וגם אם מדובר בעבירה חמורה יותר דוגמת, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, גרימה לתאונה עם נפגעים, הפקרה או עבירת תעבורה אחרת. כמובן, שבעת הליך בחירתו, חשוב לבדוק מבעוד מועד, שאותו עורך דין בו אתם מעוניינים לבחור, בעל ניסיון בטיפול במקרים אשר דומים במהות לאלו שקרו.

למה כל כך חשוב להיעזר  ?

אומר במילה אחת כי הודגמא לעיל היא דוגמא ממצאת.

אנו כאן להתייעצות, ובכל שאלה ושעה, צרו קשר  אצלנו ייעוץ ראשוני ללא עלות,

טלפון משרד 077-530-9587 עורך דין תעבורה | עו"ד תעבורה – חיים אליה 0524-42-42-21

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן