עורך דין תעבורה בירושלים

עיר הבירה ירושלים היינה אחת מהערים הצפופות והמורכבות ביותר לנהיגה בישראל. בית המשפט לתעבורה בירושליםלכן לא מפתיע שבבתי המשפט לתעבורה בירושלים ישנם תיקים רבים של נהגים אשר הוגש נגדם כתב אישום על כל סוגי העבירות. מעבירות קלות יחסית כמו: דוחות נהיגה,שימוש בפלאפון בזמן נהיגה, או אי ציות לתמרור, דרך עבירות מהירות כמו נהיגה במהירות מופרזת, או דו"ח מהירות. ועד עבירות חמורות כמו עקיפה בקו לבן, מעבר ברמזור אדום, נהיגה ללא רישיון, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים, נהיגה בזמן פסילה, ועד פגע וברח. כאשר בעבירות מסוג זה, הסכנה לשלילת רישיון נהיגה היא מוחשית. כאשר היום היד על ההדק בבית המשפט לתעבורה מאד קלה. 

כך לדוגמה: לפי סעיף 56 לפקודת התעבורה, נקבע, כי הרשות (המשטרה) מוסמכת לפסול את רישיונם של נהגים, רק אם ישנן ראיות המראות כי הנהג הוא אכן מהווה סכנה לציבור והשלב הבא הוא שימוע בפני קצין משטרה בטרם מחרים את הרכב ל 30 ימים ההליך נקרא איסור שימוש ברכב, בדרך כלל איסור שימוש ברכב יכול להתלוות אליו גם פסילה מנהלית של רישיון נהיגה. מכוח סעיף זה, התווסף תיקון לתקנה 212 לתקנות התעבורה, אשר נקבע בה לגבי קריטריונים של הגדרת נהג מסוכן ותקנה זו, מתבססת על ההרשעות הקודמות התעבורתיות של הנהג. ולכן, נוכחותו של עורך דין לתעבורה, הבקיא בדיני תעבורה היא הכרחית בייצוג נהגים העומדים לדין על עבירות תעבורה קלות או חמורות כאחד. 

האם ניתן לקבל חזרה רישיון נהיגה שנפסל ?

ישנם סוגים שונים של שלילת רישיון והסיבות יכולות להיות שונות כאשר בשנים האחרונות חלה החמרה בענישה. שלילת רישיון מוכרת כפסילה מנהלית ומדובר על רישיון שנפסל באמצעות קצין משטרה. עורך דין לתעבורה בירושליםבמקרים אלה, קצין המשטרה ייקח את רישיונו של הנהג בו במקום ויזמין את הנהג לשימוע בביהמ"ש לתעבורה באזורו וזאת, לאחר 3 ימים מיום ביצוע העבירה. מומלץ לפנות כמה שיותר מהר ל- עורך דין תעבורה בירושלים, במידה והיא בוצעה בירושלים או עורך דין תעבורה בהרצליה, עורך דין תעבורה בהוד השרון או בכל עיר אחרת מיד לאחר ביצוע העבירה.    

הסיבה לפניה מהירה לעו"ד הבקיא בדיני תעבורה היא שעדיין ניתן יהיה להילחם ולקבל חזרה את רישיון הנהיגה ולפעמים גם ללא פניה אל ביהמ"ש אלא למפנ"א מרכז לפניות נהגים ארצי. בחלק גדול מהמקרים רישיון הנהיגה של נהג אשר ביצע עבירה ייפסל עם ייצוג של עורך דין תעבורה לתקופה קצרה או בכלל לא, אך במידה ולא יוגש כתב אישום בביהמ"ש לתעבורה נגד הנהג, רישיונו יוחזר לו מיד.

זיכוי מהירות מופרזת

על פי נתוני אור ירוק נכון מובילה ירושלים במספר מצלמות האכיפה המותקנות בתוך העיר, מדובר גם על מצלמות מהירות וגם על מצלמות רמזור. ככה שהסיכוי לקבלת דוח מהירות בירושלים גבוה משאר הערים. אבל דוח מהירות, זאת לא גזירת שמים ואפשר לערער עליו ואף לקבל זיכוי. כך למשל בספטמבר 2018 קבע שופט השלום הבכיר מעכו יעקב בכר, שלא הוכחה אמינות מצלמות ה-א3 שמותקנות על עמודים. פסק הדין התקדימי הזה מהווה פתח לעירור וזיכוי מדוחות מהירות. לכן חשוב להצטייד בעורך דין תעבורה מקצועי, המכיר דיני תעבורה ואת כל התקדימים המשפטיים הקשורים אליהם, וכמובן, הדרך שניתן להשתמש בהם לטובת הלקוח.

נראה לך שקיבלת דוח?

הרבה אנשים חוששים שאולי קיבלו דוח והוא לא הגיע אליהם. ואז עולה השאלה היכן ניתן לקבל פרטים אודות דוחות תעבורה? לדוגמה דוח על מהירות מופרזת או דוח על החזקת נייד בזמן נהיגה. אפשר לבדוק אם קיימים לחובתך דוחות תנועה אשר טרם שילמת או לא ידעת בכלל כי הם קיימים בעזרת פנייה למרכז פניות נהגים ארצי הנקרא גם מפנ”א (מכל טלפון 110 שלוחה מספר 2). כמו גם, ניתן לבקש מרשות הרישוי טופס מצב נקודות, שבו מופיעות נקודות רשות הרישוי, כולל אלו שעדיין לא שולמו . הטופס נמצא באתר האינטרנט של משרד הרישוי , ואפשר גם להשיג אותו בסופר פארם בעלות של עשרה שקלים. 

מדוע מומלץ לבחור עורך דין תעבורה בירושלים המתמחה רק בדיני תעבורה ובדיני המשפט הפלילי?

הדוגמה הבאה תעזור לכם להבין את חשיבותו של עורך דין מיומן מירושלים. נניח שרכב א' העומד מול קניון מלחה בירושלים חצה צומת. אולם, את הצומת התכוון לחצות גם הולך רגל. כאשר לפני כן, עמדה משאית הנושאת מיכלי שמן ואחד המכלים החל לטפטף על הכביש כאשר רכב א' העומד מול קניון מלאכה בירושלים המשיך ישר הרכב לא יכל לעצור ופגע בהולך רגל.

נהג רכב א ילקח לחקירה באזהרה לגרימת מוות ברשלנות, וייוצג ע"י עורך דין תעבורה בירושלים, שכן בשלב זה המשטרה לא תמתין לעורך דין תעבורה מתל אביב או מהרצליה או מכל עיר אחרת שאינו בגדר זמן סביר להמתנה. 

ניתוח משפטי: על פניו נהג הרכב לא יורשע בגרימת מוות ברשלנות ואף יכול ויזוכה מאחר והתאונה הייתה בלתי נמנעת.   

מסקנה: קיימת חשיבות מכרעת לבחירה נכונה של עו"ד תעבורה בירושלים, משום שבמקרים של עבירות חמורות, יש למצוא עו"ד הבקיא גם בדיני תעבורה וגם בסדר הדין הפלילי, היות וישנן עבירות תנועה שנחשבות כעבירות פליליות. אחד מעורכי הדין שהוא בקיא בשני המישורים ועוסק בתחום שנים רבות, הינו עו"ד חיים אליה אשר זכה בתיקים מורכבים רבים בביהמ"ש לתעבורה ברחבי הארץ. משרדו של עוה"ד אליה, ממוקם בהרצליה ותחתיו עובדים עורכי דין נוספים ומקצועיים, אשר עוסקים בתחומים נוספים כמו: דיני בנייה, דיני צבא ועוד. עוה"ד אליה כתב מאמרים משפטיים בדיני תעבורה בעיתונות ובמדיה ואף רואיין בתוכניות טלוויזיה רבות

אנו כאן לעזרתכם לכל שאלה וכל בקשה אתם מוזמנים ליצור קשר ואנו נסייע, 

משרד עורכי דין חיים אליה בניהולו של עו"ד תעבורה חיים אליה 077-530-9587

למקרים דחופים 0524-42-42-21. 

לנוחיותכם צרפתי מפה של בית משפט בירושלים ושעות פתיחה עם מספרי טלפון לכל מענה:  

פרטי התקשרות
טלפון: 077-2703333
פקס: 02-5010290

כתובת: רחוב בית הדפוס 12, ירושלים 

שעות קבלת קהל

בימים א'-ה' בין השעות 13:30-08:30.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן