עורך דין תעבורה בירושלים

אחת מהערים הצפופות בישראל הינה עיר הבירה ירושלים. בבתי המשפט לתעבורה, ישנם תיקים רבים של נהגים אשר הוגש נגדם כתב אישום, כאשר הסכנה לשלילת רישיון נהיגה מוחשי. זו הסיבה, כי הביקוש עבור  עורך דין תעבורה בירושלים או עורך דין תעבורה מומלץ בכלל רק גובר. היום היד על ההדק בביהמ"ש לתעבורה לא רק בירושלים אלא בכל הערים בארץ מאד קלה. ולכן, נוכחותו של עורך דין הבקיא בדיני תעבורה הינה הכרחית בייצוג נהגים העומדים לדין בעבירות קלות או חמורות בתחום התעבורה. 

כך לדוגמה : לפי סעיף 56 לפקודת התעבורה, נקבע, כי הרשות( המשטרה )  מוסמכת לפסול את רישיונם של נהגים, רק אם ישנן ראיות המראות כי הנהג הוא אכן מהווה סכנה לציבור והשלב הבא הוא שימוע בפני קצין משטרה בטרם מחרים את הרכב ל 30 ימים ההליך נקרא איסור שימוש ברכב, בדרך כלל איסור שימוש ברכב יכול להתלוות אליו גם פסילה מנהלית של רישיון נהיגה. מכוח סעיף זה, התווסף תיקון לתקנה 212 לתקנות התעבורה, אשר נקבע בה לגבי קריטריונים של הגדרת נהג מסוכן ותקנה זו, מתבססת על ההרשעות הקודמות התעבורתיות של הנהג.

האם ניתן לקבל חזרה רישיון נהיגה שנפסל ?

ישנם סוגים שונים של שלילת רישיון והסיבות יכולות להיות שונות. שלילת רישיון מוכרת כפסילה מנהלית ומדובר על רישיון שנפסל באמצעות קצין משטרה. במקרים אלה, קצין המשטרה ייקח את רישיונו של הנהג בו במקום ויזמין את הנהג לשימוע בביהמ"ש לתעבורה באזורו וזאת, לאחר 3 ימים מיום ביצוע העבירה. מומלץ לפנות כמה שיותר מהר ל- עורך דין תעבורה בירושלים, במידה והיא בוצעה בירושלים או עורך דין תעבורה בהרצליה, עורך דין תעבורה בהוד השרון או בכל עיר אחרת מיד לאחר ביצוע העבירה.    

הסיבה לפניה מהירה לעו"ד הבקיא בדיני תעבורה היא שעדיין ניתן יהיה להילחם ולקבל חזרה את רישיון הנהיגה ולפעמים גם ללא פניה אל ביהמ"ש אלא למפנ"א מרכז לפניות נהגים ארצי. בחלק גדול מהמקרים רישיון הנהיגה של נהג אשר ביצע עבירה ייפסל עם ייצוג של עורך דין תעבורה לתקופה קצרה או בכלל לא, אך במידה ולא יוגש כתב אישום בביהמ"ש לתעבורה נגד הנהג, רישיונו יוחזר לו מיד.

מדוע מומלץ לבחור עורך דין תעבורה בירושלים המתמחה רק בדיני תעבורה ובדיני המשפט הפלילי?

הדוגמה הבאה תבאר את האמור נניח שרכב א' העומד מול קניון מלחה בירושלים חצה צומת. אולם, את הצומת התכוון לחצות הולך רגל, כאשר לפני כן, עמדה משאית הנושאת מיכלי שמן ואחד המכלים החל לטפטף על הכביש כאשר רכב א' העומד מול קניון מלאכה בירושלים המשיך ישר הרכב לא יכל לעצור ופגע בהולך רגל.

נהג רכב א יגיע לחקירה באזהרה, וייוצג ע"י עורך דין תעבורה בירושלים, שכן בשלב זה המשטרה לא תמתין לעורך דין תעבורה מתל אביב או מהרצליה או מכל עיר אחרת שאינו בגדר זמן סביר להמתנה. 

ניתוח משפטי: על פניו נהג הרכב לא יורשע בגרימת מוות ברשלנות ואף יכול ויזוכה מאחר והתאונה היתה בלתי נמנעת.   

מסקנה: קיימת חשיבות מכרעת לבחירה נכונה של עו"ד תעבורה בירושלים, משום שבמקרים של עבירות חמורות, יש למצוא עו"ד הבקיא גם בדיני תעבורה וגם בסדר הדין הפלילי, היות וישנן עבירות תנועה שנחשבות כעבירות פליליות. אחד מעורכי הדין שהוא בקיא בשני המישורים ועוסק בתחום שנים רבות, הינו עו"ד חיים אליה אשר זכה בתיקים מורכבים רבים בביהמ"ש לתעבורה ברחבי הארץ. משרדו של עוה"ד אליה, ממוקם בהרצליה ותחתיו עובדים עורכי דין נוספים ומקצועיים, אשר עוסקים בתחומים נוספים כמו: דיני בנייה, דיני צבא ועוד. עוה"ד אליה כתב מאמרים משפטיים בדיני תעבורה בעיתונות ובמדיה ואף רואיין בתוכניות טלוויזיה רבות.

אנו כאן לעזרתכם לכל שאלה וכל בקשה אתם מוזמנים ליצור קשר ואנו נסייע, 

משרד עורכי דין חיים אליה בניהולו של עו"ד תעבורה חיים אליה 077-530-9587

למקרים דחופים 0524-42-42-21. 

לנוחיותכם צרפתי מפה של בית משפט בירושלים ושעות פתיחה עם מספרי טלפון לכל מענה:  

פרטי התקשרות טלפון: 077-2703333 פקס: 02-5010290

כתובת: רחוב בית הדפוס 12, ירושלים 

שעות קבלת קהל

בימים א'-ה' בין השעות 13:30-08:30.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
Powered by
דילוג לתוכן