פניות נהגים

מצורף מספר להתקשרות לפניות נהגים 9666* או 110 או  לחצו על הקישור.

פניות נהגים

פניות נהגים והמרת דוח מנהג אחד לנהג שני

כאשר אנחנו נתפסים במצלמת מהירות בכביש נוהגים במהירות מופרזת אנחנו בדרך כלל מקבלים דוח מהירות מופרזת. על כל דוח תנועה או דוח מהירות שאנחנו מקבלים אנחנו משלמים פעמיים: פעם אחת בקנס כספי ופעם אחת בנקודות. כאשר מספר נקודות השלילה שלנו כנהגים הוא רב, (ראה כמה נקודות זה שלילה) אנחנו צפויים להידרש להשתתף בקורס נהיגה מונעת שבמידה ולא נעבור אותו יישלל מאתנו רישיון הנהיגה שלנו. במידה ולא אנחנו נהגנו ברכב שרשום על שמנו אלא נהג אחר אנחנו יכולים לבקש מהמדינה להמיר את דוח הנהיגה משמנו אל שמו. פניות נהגים רבות נרשמות מדי שנה בשביל להמיר דוחות ורבות מהן מאושרות ללא שום בעיה.

פניות נהגים למפנ"א והמרת דוחות

בשביל להמיר דוח תנועה מנהג אחר לנהג שני אז צריך לפנות למפנ"א (מרכז לפניות נהגים). מרכז זה הוא מרכז שבו ניתן לנמק מדוע אנחנו
רוצים להמיר את הדוח (בדרך כלל בגלל שלא אנחנו נהגנו ברכב בזמן ביצוע העבירה) ולהמיר אותו לאחר אישור של המרכז. במקרים בהם לא מאשרים לנו את המרת הדוח אנחנו יכולים לפנות לעורך דין שיערער עברנו בבית המשפט על החלטת הדוח ויבקש מבית המשפט להמיר אותו תחת צו רשמי שלו. ישנן פניות נהגים שלא מאושרות בגלל סיבות שונות ובמקרים אלו עורך דין תעבורה יכול להיות לעזר רב מבחינה פרקטית ומבחינה משפטית.

פניות נהגים – איך עורך דין תעבורה יכול לעזור לנו להמיר דוחות חניה?

מרכז מפנ"א הוא מרכז בו מרכוזים כל פניות נהגים בתחום של המרת דוחות מהירות וכל הסוגים של דוחות נהיגה. ניתן לבקש המרה על דוחות רק כאשר קיבלנו דוח לא ישירות משוטר שתפס אותנו מבצעים את העבירה. אם למשל שוטר תנועה עצר אותנו לאחר שנהגנו בשכרות והגיש לנו דוח – לא נוכל להמיר אותו לנהג אחר. עורך דין תעבורה יוכל לסייע לנו להמיר דוחות באופן שיהיה יעיל ופרקטי רק במידה ואין הוכחה שמוכיחה באופן חותך שאנחנו היינו הנהגים ברכב בזמן שבוצעה העבירה. כך למשל כאשר הדוח מוגש באמצעות מצלמות מהירות – לא ניתן להוכיח מי היה הנהג ברכב ולרוב דוחות מסוג זה ניתנים להמרה.

פניות נהגים – מתי ניתן להמיר דוח תנועה ומתי לא?

פניות נהגים לשם המרת דוחות תנועה יכולות לסייע לנו להימנע ממצב בו ישללו לנו את הרישיון או ממצב בו נידרש להשתתף בקורס נהיגה מונעת. ניתן להמיר דוח תנועה רק במקרה בו אין הוכחה חותכת שאנחנו היינו הנהגים ברכב בזמן ביצוע העבירה. כאשר אנחנו ממירים את הדוח כדאי לנו להמיר אותו לנהג אחר שאין לו הרבה עבירות תנועה. לא ניתן להמיר את הדוח לנהג שלא מאשר שנמיר את הדוח אליו או לנהג שאין לו רישיון נהיגה או ביטוח נהיגה חובה על הרכב שלנו.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן