נהיגה בשכרות עונש

נהיגה בשכרות עונש
נהיגה בשכרות עונש

האם נהיגה בשכרות – עונש חמור ? ביצוע עבירות תנועה יכול לגרור עונשים חמורים אותם נצטרך אנחנו לשאת. במקרה בו ביצענו עבירת תנועה חשוב שנהיה מודעים לעונשים שהעבירות השונות כוללות. עבירות אלו יכולות להיות עבירות כמו נהיגה ב- מהירות מופרזת, אי עצירה בתמרור עצור או אי עצירה להולך רגל, אי ציות לרמזור ב- אור אדום לתמרורים וגם עקיפה בפס לבן רצוף או נהיגה בקלות ראש. אחת מעבירות תעבורה החמורות ביותר היא עבירת נהיגה בשכרות – עבירה שהעונש עליה חמור מאוד ויכול לכלול שלילת רישיון, השבתת רכב וגם הגשת כתב אישום בגין אישום פלילי. נהיגה בשכרות והענישה יכולה להסתכם בעונש קל יותר שנקבל במידה ועורך דין מומחה לדיני תעבורה ייצג אותנו מול בית המשפט.

נהיגה בשכרות עונש – מהי דרגת החומרה של עבירה זו?

נהיגה בשכרות עונש הוא חמור מאוד מכיוון שעבירה זו נמצאת ברף העליון של העבירות והיא יכולה להביא לסיכון בחיי אדם.

כאשר אנחנו נוהגים בזמן שרמת האלכוהול בדם שלנו גבוה מהמותר אנחנו מסכנים את החיים שלנו ואת החיים של הנהגים האחרים בכביש.

אלכוהול משבש את שיקול הדעת ומפריע לריכוז – שני דברים שהם קריטיים לנהיגה בטוחה בכביש.

המחוקק רואה בביצוע עבירה מסוג זה עבירה חמורה ביותר ולכן נהיגה בשכרות עונש זה עונש שיכול להסתכם גם ברישום פלילי או ביצוע עונש מאסר בפועל בבית הכלא.

נהיגה בשכרות עונש – מהם העונשים הקבועים בחוק לעבירה זו?

נהיגה בשכרות ה-עונש תלוי פעמים רבות בנסיבות ביצוע העבירה ובהיסטוריה של התיק הפלילי שלנו. אם אין לנו תיק פלילי ולא ביצענו עבירות תנועה או עבירות מסוג אחר אז העונש שנקבל בגלל שנהגנו תחת השפעת אלכוהול יהיה ברף הנמוך של הענישה – במידה ולא היינו מעורבים בתאונה או גרמנו נזק לנפש או לרכוש. נהיגה בשכרות – עונש יכולה להיות עונש חמור ביותר כאשר היינו מעורבים בתאונת דרכים קטלנית למרות שנהגנו תחת השפעה אלכוהול או חומרים אסורים אחרים. במידה והיינו מעורבים בתאונה כנהגים שיכורים יכול להיות שנצטרך להתמודד עם אישום בעבירות נוספות כמו נהיגה ברשלנות או הריגה.

נהיגה בשכרות עונש – מה קורה אם בצענו את העבירה יותר מפעם אחת?

נהיגה בשכרות עונש היא עבירה חמורה כאמור, ובמידה ואנחנו מואשמים בה עלינו לשכור עורך דין תעבורה מומחה שייצג אותנו בבית המשפט. ישנם מקרים בהם בדיקת הינשוף למידת השכרות של הנהג לא נמצאת כראייה כבילה בבית המשפט – ובמקרה זה עורך הדין יוכל לסייע לנו לצאת ללא אשמה. במקרים אחרים בהם לנהג הרשעות קודמות בדבר נהיגה בשכרות או עבירות תנועה חמורות אחרות בית המשפט יכול לראות בו עבריין תנועה סדרתי ואז העונש שנהג זה צפוי לקבל במידה ויורשע יהיה כבד יותר מאשר נהג שאין לו עבירות קודמות בגיליון ההרשעות שלו.

סגירת תפריט
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
Powered by
צור קשר
הגיעו אלינו
דילוג לתוכן