פסילה מנהלית

פסילה מנהלית
פסילה מנהלית

כאשר אנחנו מבצעים עבירת תנועה חמורה או כאשר יש הצטברות של עבירות תנועה רבות, לקצין משטרת תנועה יש את הסמכות החוקית לפסול את רישיון הנהיגה למשך 30 יום בלי צו של בית משפט. פסילה מנהלית היא למעשה פסילת רישיון במעמד קצין משטרה ובהחלטה שלו כאשר הפסילה כפופה לשימוע בה היא תאושר. לרוב פסילה מסוג זה ניתנת רק במקרים של עבירות תנועה חמורות כמו למשל נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, נהיגה במהירות מופרזת וגם מעורבות בגרימה לתאונת דרכים.

פסילה מנהלית – כיצד להתמודד בבית המשפט עם אישום זה?

במקרה בו פסלו את רישיון נהיגה ניתן לפנות לבית המשפט לענייני תעבורה ולערער על ההחלטה. בין אם נרצה לערער על ההחלטה של הפסילה או לא חשוב שלאחר שקיבלנו אותה נפנה לעורך דין מומחה לענייני תעבורה על מנת שהוא ייעץ לנו איך להמשיך. לרוב  לא תהיה עונש בפני עצמו ולצדה נצטרך להתמודד עם תשלום קנסות, כתב אישום או עונשים אחרים ולכן חשוב לפנות לעורך דין תעבורה על מנת שנקבל הגנה משפטית נאותה ונוכל להתמודד באופן הוגן, מסודר וטוב עם האישום שמאשימים אותנו בו.

פסילה מנהלית – בגלל איזה עבירות אפשר לקבל פסילה מנהלית?

ניתן לקבל פסילה מנהלית לרישיון הנהיגה על ביצוע עבירות תנועה בעלות דרגת חומרה גבוה. לעיתים גם בעבור הצטברות של עשרות עבירות תנועה ניתן לפסול את הרישיון בפסילה מנהלית. העבירות המרכזיות שבגללן פוסלים את רישיון הנהיגה הן עבירות של נהיגה בשכרות או בהשפעה של חומרים אסורים, עבירות של נהיגה מופרזת במהירות גבוה בהרבה מהמותר וכל עבירה שהיוותה סכנה ברורה על חיים של משתמשי דרך אחרים כולל נהגים והולכי רגל.

פסילה מנהלית – והתמודדות עם אתה מבחינה משפטית ומעשית

פסילה מנהלית היא צעד חמור ולא מקבלים את העונש הזה באופן מקל או מידי. העונש של פסילה מנהלית הוא עונש חמור מאוד וחשוב כבר מהרגע בו קיבלנו אותה לפנות לעורך דין מומחה על מנת שנקבל ייעוץ משפטי ונדע איך לכלכל את הצעדים שלנו. התמודדות עם העונש של פסילה מנהלית מבחינה משפטית לא חייבת להיות תהליך ארוך.

יש להבדיל בין ביטול הפסילה או המשכה ובין התמודדות עם האישום המתלווה אליה כמו למשל כתב אישום על נהיגה מפורזת או כתב אישום על נהיגה בשכרות. גם אי עצירה בתמרור עצור יכולה להוות עילה לפסילה מנהלית במידה ולנהג יש הרשעות או כתבי אישום קודמים בתחום התעבורה והתנועה. גם במקרים בהם לנהג יש תיק פלילי בתחום שאינו קשור בהכרח לעבירות תנועה או תעבורה התיק יכול להוות זרז למתן פסילה מנהלית.

סגירת תפריט
FrenchRussiaUSAPalestine
שלום, צריך ייעוץ ?
כתוב הודעה או התקשר.
דילוג לתוכן